Antennen holder generalforsamling

Foreningens logo

LUNDERSKOV:  Lunderskov Antenneforening har indkaldt til ordinær generalforsamling torsdag den 9. marts.
Men hvis du vil deltage, og vil have forsalg behandlet, så er onsdag den 1. marts sidste dag, hvor forslag der kan behandles, skal afleveres til bestyrelsen.
Generalforsamlingen den 9. marts holdes i Lunderskov Hallens cafeteria med start klokken 19, og på mødet vil formanden, Henrik Wulff, hvis alt går efter planen aflægge beretning for det forløbne år. Og i øvrigt, så afvikles generalforsamlingen i overensstemmelse med foreningens vedtægter.
Ifølge foreningens hjemmeside så består bestyrelsen før generalforsamlingen af Henrik Wulff (formand), Lars Kofoed (kasserer), Erik Demant (sekretær), samt bestyrelsesmedlemmerne Hardy Jessen og Bjarne Hald.  /sebro

Læs de friske nyheder hver dag på Fællesavisen.dk
for Christiansfeld, Lunderskov og Vamdrup.

HAR DU EN NYHED?
Ring til webmaster, journalist Sv.E. Brodersen tlf. 2076 1253.